Prelegenci.
Wanda Waleriańczyk

Przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Na Rzecz Promocji i Rozwoju w Ślesinie, prowadzi dwustuhektarowe gospodarstwo, urodziła sześcioro dzieci, w wieku 37 lat zdecydowała się pójść na studia. Dopiero gdy odchowała dzieci, dojrzała, dorosła, uznała, że koło to miejsce spotkań, w którym może realizować się jako kobieta. Uważa, że kobiety wiejskie to skarb narodowy, niematerialne dziedzictwo. Chciała zrobić coś dla społeczności wiejskiej i wraz z innymi kobietami powołały do życia Koło Gospodyń na Rzecz Trzeźwości w Środowisku Wiejskim. Organizatorka corocznych Ogólnopolskich Zjazdów Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu. To dzięki niej do Lichenia zjeżdżają rzesze kobiet wiejskich z całej Polski na dwudniowe spotkanie z tradycją i folklorem wzbogacone o przeżycia duchowe i religijne. Kocha czytać, wychowała się na literaturze Juliusza Verne’a. Wraz z rodziną tworzą zgrany sportowy zespół. Wspólnie grają w siatkówkę, jeżdżą na nartach. Oprócz sportu dla rodziny ważne jest podróżowanie, wspólne pielgrzymowanie.

Adwokat Mikołaj Pomin

Od 2005 r. prowadzi praktykę adwokacką, specjalizuje się w prawie i procesach budowlanych, szeroko rozumianych sprawach administracyjnych i cywilnych. Zajmuje się obsługą prawną rynku nieruchomości. Przedmiotem jego praktyki jest również prawo rolne, w tym obsługa prawna rolników, gospodarstw rolnych i grup producentów rolnych. Od wielu lat współpracuje ze społeczno-zawodowymi organizacjami rolników, w tym kołami gospodyń wiejskich oraz branżową prasą rolniczą.

Anna Patyk

emerytowana rolniczka. Do KGW zapisała się ponad 40 lat temu i tak rozpoczęła się jej wielka przygoda z pracą społeczną. Pasja społecznikowska to jej druga natura. Nie wyobraża sobie ograniczenia do kręgu własnej rodziny i zagrody i świetnie łączy pracę w gospodarstwie z pracą społeczną, nie zaniedbując rodziny, która jest dla niej najważniejsza. Od 30 lat przewodniczy KGW Bronisław, które powstało w 1956 r., a obecnie liczy 21 członkiń. Działalność koła skupia się na różnego rodzaju szkoleniach, kursach, wyjazdach na festyny i dożynki oraz na działaniach charytatywnych. Koło organizuje spotkania integracyjne dla dorosłych i dzieci, współpracuje ze szkołami i przedszkolem i stara się przekazać to, co kujawskie, tradycyjne. Gospodynie dbają o tradycję i dziedzictwo kulinarne regionu. Przy kole działa zespół „Bronisławianki”, który w swoim repertuarze ma piosenki o różnorodnej tematyce. Panie same projektują i szyją stroje.

Katarzyna i Izabela Zawadzkie oraz Elż-bieta Ostynowicz
Założycielki koła gospodyń „Szminką Malowane”, grupy kobiet, która wyłoniła się w lipcu 2017 r. z kobiecego klubu istniejące w gminie Czarna Białostocka. Trzy siostry przeniosły działalność koła do Studzianek i tu zrzeszają aktywne kobiety. Do „Szminek” może dołączyć każda kobieta bez względu na miejsce zamieszkania czy wiek.
Dorota Wellman

Dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Filologii Polskiej I Historii Sztuki.

Razem z Marcinem Prokopem tworzy charyzmatyczny duet w programie Dzień Dobry TVN. Z Pauliną Młynarską prowadzi w TVN Style program "Miasto kobiet". W przeszłości znana również z programów telewizyjnych m. in. "Podróże z żartem", "Clever – widzisz i wiesz", "Czytam, bo lubię", "Ten jeden dzień", "Pytanie na śniadanie".

Felietonistka Wysokich Obcasów. Z prasą była związana także za pośrednictwem tytułów takich jak "Gala", "Viva", "Fashion Magazine" czy "Existence". Autorka książki "Ja nie mogę być modelką?!".

Nie obca jest jej także kariera filmowa w charakterze reżyserki, producentki i aktorki (m. in. u Andrzej Wajdy wcieliła się w role Henryki Krzywonos w obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei"). W sferze radiowej współpracowała m. in. z Radio Solidarność, Radio Eska, Radio Zet i Tok FM.

Laureatka licznych nagród, m. in. Wiktory w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejska Nagroda Tolerancji 2014, a także wielu. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach.

Druga najcenniejsza polska gwiazda w roku 2017 według rankingu Forbes. Uhonorowana także przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców Hortensją dla Kobiety roku 2017.

Jej niepowtarzalne cechy charakteru docenił również portal naTemat w artykule "Dorota Wellman – możesz jej nie lubić, ale nie masz prawa jej nie szanować”.

Katarzyna Enerlich

Pisarka, nauczycielka jogi, zielarka i propagatorka życia zgodnego z Naturą. Robi własne kosmetyki, prowadzi warsztaty kosmetyczne i zielarskie i zaraża miłością do przyrody setki kobiet. Mieszka na wsi pod Mrągowem.

Ania Broda

Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym.

Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Łączy style, poszukując własnego wyrazu w sztuce. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna!

Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny głos przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Od 2011 roku realizuje autorskie, solowe działalność. Nagrywa, prowadzi działalność warsztatową, koncertuje solo lub z własnym zespołem. Jako patriotka lokalna promuje tradycyjną muzykę z Warmii – ważny element swojego urodzenia, mieszkania i tworzenia. Półfinalistka 8. edycji Mam Talent 2015.

W autorskim dorobku solowym ma cztery płyty: „A ja nie chcę spać!”, „6H” oraz „Najlepsze życzenie” i „Thousand Lakes”, czerpiące natchnienie z ludowej tradycji, ale też twórczości współczesnych poetów.

Natalia Ślizowska

Projektantka z pasji i wykształcenia. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Politechnice Łódzkiej i w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W czasie studiów zdobyła doświadczenie w projektowaniu ubioru konfekcyjnego, unikatowego, specjalnego, kostiumu, a także projektowania obuwia i wyrobów galanterii skórzanej. Jej pasją tworzenia są torby. W swojej pracowni zajmuje się nie tylko tworzeniem ubioru i dodatków, organizuje też wyjątkowe i spektakularne pokazy, wystawy autorskie, a także szkoli dzieci i młodzież w szyciu i projektowaniu. Obecnie zajmuje się tworzeniem ubiorów wysoce artystycznych, unikatowych toreb i akcesoriów, które zyskują uznanie na świecie, oraz spełnia po kolei swoje marzenia.

Pochodzi z niewielkiej miejscowości Lipki Wielkie, gdzie nadal mieszka. A jej niewielkie atelier mieści się w Gorzowie Wielkopolskim, w samym sercu miasta.

Marta Klepka

Dyrektor jednego z najbardziej cenionych hoteli w Polsce i na świecie – Blow Up Hall 5050 i Prezes Spółki Fortis Nowy Stary Browar. Z wykształcenia prawnik, studiowała we Frankfurcie nad Odrą. Ukończyła również studia podyplomowe z psychologii zarządzania na poznańskiej Wyższej Szkole Bankowej, a także liczne kursy, szkolenia, warsztaty z zarządzania i budowania zespołów. Jest inicjatorką konferencji motywacyjnych i akcji charytatywnych.

Zainicjowała i poprowadziła 13 edycji prestiżowego wydarzenia dla lojalnych i wiernych klientów Starego Browaru o nazwie Klub Starego Browaru, nagrodzonego nagrodą Doskonałość Mody „Twojego Stylu” w 2016 roku. Dodatkowo zorganizowała ponad 500 różnorodnych eventów, w tym m.in. dla Duda Cars, Firmy Karlik, Autostrady Wielkopolskiej, Lidla czy Allegro.

Jest wieloletnią wolontariuszką fundacji Dress for Success, w której prowadzi warsztaty dla kobiet z przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Działa również na rzecz Drużyny Szpiku i wspiera Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Od dwóch lat prowadzi audycję „W poszukiwaniu dobrego życia” w radiu Emaus, do której udało jej się zaprosić między innymi: Alicję Majewską, Włodzimierza Korcza, Olgę Bończyk, Grażynę Wolszczak, Jurka Owsiaka, Dorotę Wellman i Hannę Lis.

Jest pomysłodawczynią, autorką i organizatorką projektu #byckobietaontour, który tworzy głównie dla kobiet i podróżuje z nim po całej Polsce.